VADUGUNS
 

Apbalvojums "Laiks Ziedonim" 2016.gadā tiks pasniegts piecās nominācijās:

 

- Apbalvojums Zinātnē „Taureņu uzbrukums”

Nominācijā “Taureņu uzbrukums” apbalvojums tiks pasniegts zinātniekam, kuram ir doktora grāds un kurš aktīvi nodarbojas ar pētniecību kādā no nozarēm, kur Latvijā tiek piešķirts doktora grāds.

Vizionāri: Rolands Lappuķe, Ivars Lācis, Sandra Kropa, Gustavs Strenga, Vjačeslavs Kaščejevs (2014. gada laureāts), Jurģis Šķilters (2015. gada laureāts).

 

- Apbalvojums Novadpētniecībā  „Kedas”

Nominācijā „Kedas” apbalvos par aizrautīgu un radošu darbu lokālu teritoriju (novada, ciema, pagasta, pilsētas, tradīciju, utt.) un to kultūras tradīciju izpētē un attīstībā, tādējādi veicinot latviskumu un iesakņotību.

Vizionāri: Kārlis Kazāks, Rūta Šmite, Aldis Austers, Andris Slišāns (2014. gada laureāts), Varis Auziņš (2015. gada laureāts).

 

- Apbalvojums Tautsaimniecībā „Zemi es mācos”

Nominācijā „Zemi es mācos” apbalvojums 2016. gadā cildinās mazos un vidējos lauku uzņēmējus, kuri, veicot videi draudzīgu saimniekošanu, spēj attīstīt savu biznesu un nodarbināt citus, neaizmirstot par savas saimniecības sakoptību. Vizionāri: Daina Bruņiniece, Ēriks Hānbergs, Baiba Mikāla, Aigars Rostovskis, Jānis Nīmanis (2014. gada laureāts).

 

- Apbalvojums nominācijā Bērni un jaunieši “Rabarbers”

Nominācijā “Rabarbers” 2016. gadā tiks cildināts kāds jaunietis vai jauniete vecumā no 13 līdz 25 gadiem, kura dzīvē un darbībā izpaužas visas apbalvojuma vērtības.

Vizionāri: Ilga Reizniece, Līga Rudzīte, Rūdolfs Mings, Renārs Zeltiņš, Valters Dakša (2015. gada laureāts).

 

- Apbalvojums nominācijā Dzīve literatūrā “Bize”

Nominācijā “Bize” 2016. gadā cildinās literatūras skolotājus. Pretendentus pieteikt var esošie vai bijušie audzēkņi.

Vizionāri: Aija Melle, Māra Zālīte, Līga Blaua, Aivars Berķis, Ieva Kolmane, Andris Vilks (2014. gada laureāts) un Inese Zandere (2015. gada laureāte). 

 

 

Pieteikties vai tikt pieteikts var indivīds vai cilvēku grupa, kas ar izciliem sasniegumiem darbojas attiecīgajā nozarē un atbilst Apbalvojuma vērtībām.

Pieteikšanās no 6.janvāra līdz 2016.gada 26.februāra plkst.17:00 (Rīgas laiks).